O klubie

Klub krótkofalowców SP3KRE w Kępnie od ponad 50 lat skupia miłośników fal krótkich, spędzających godziny na pogawędkach w eterze i łapiących dalekie stacje pośród szumów i trzasków ze swoich transceiverów. Wielu stawiało w klubie swoje pierwsze kroki w krótkofalarstwie, mogąc skorzystać z doświadczenia starszych kolegów. Spotkania klubowe są też okazją do wymiany doświadczeń i porozmawiania “na żywo”. Bierzemy również udział w zawodach krótkofalarskich, gdzie mamy trochę sukcesów na swoim koncie. Nawiązaliśmy już ponad 20 tysięcy łączności i liczba ta stale rośnie.

Spotkania w klubie odbywają się zawsze w czwartki około godziny 17:00 – zapraszamy wszystkich. Członkowie mieszkają w różnych miastach i miejscowościach: Kępno, Ostrzeszów, Syców, Trzcinica itd. Tradycyjnie lokalnym kanałem klubowym na paśmie 2-metrowym jest 145.400 MHz i tam przeważnie jesteśmy na nasłuchu, gdy klub jest czynny.

Od samego początku należymy do PZK, więc jesteśmy obsługiwani przez biuro QSL. Staramy się potwierdzać nasze łączności, a oto karty QSL których używamy, bądź używaliśmy w przeszłości.

qsl

Karta QSL używana od września 2016

 

Regularna karta QSL

Regularna karta QSL

 

Karta QSL z zawodów w Bolesławcu

Karta QSL z zawodów w Bolesławcu