Sprzęt

Radiostacje, anteny i inne

Przez długie lata w klubie z powodzeniem używaliśmy sprzętu z demobilu, jak np. RBM-1 wzbudnica SSB typu HS1000 ze wzmacniaczem liniowym na lampie G-807 własnego wykonania. W roku 1985 otrzymaliśmy transceiver Jowisz SP105 wytwarzany w niewielkich ilościach w naszym kraju. Oczywiście z biegiem lat takie wyposażenie przestało wystarczać, dlatego po dłuższych staraniach w czerwcu 1998 klub został wyposażony w transceiver Yaesu FT901DM. Nie jest to najnowsza konstrukcja, jednak bardzo przyjemna w obsłudze i o dobrych parametrach. Aby odciążyć nieco wysłużone lampy stopnia końcowego transceivera używamy wzmacniacza mocy domowej roboty na dwóch lampach GU50.

W poprzedniej lokalizacji anteny były umieszczone na kratownicy. Po przenosinach niestety nie mogliśmy użyć jej ponownie. Na UKF działa Alinco DR-635 i antena ćwierćfalowa GP do łączności lokalnych.

sprzet

Nasz sprzęt klubowy – od lewej: transceiver Yaesu FT901DM, wzmacniacz mocy, tuner antenowy, komputer używany do prowadzenia łączności emisjami cyfrowymi i prowadzenia dziennika stacji

 

 

 

Transcukfeiver Alinco DR-635 na pasma UKF: 2 m i 70 cm